Mentalno zdravlje, socijalna dobrobit i zdrave navike: priručnik za rad sa mladima

Efektivnost programa psihosocijalne podrške: Istraživački izveštaj

Depresija kod starijih osoba: zaštitni i faktori rizika

Izveštaj o primeni akcionog plana (2019-2022) za sprovođenje programa o zaštiti mentalnog zdravlja u Republici Srbiji (2019-2026)

Mentalno zdravlje osoba u situaciji beskućništva

Iskustva sa programima psihosocijalne podrške za mlade, starije osobe, osobe u krizi i preporuke za praksu

Evaluacija programa „Kreativni prostor za mentalno zdravlje” i rezultati istraživanja o iskustvima korisnika psihijatrijskih usluga

MENTALNO ZDRAVLJE U SRBIJI:
PROCENA POTREBA, FAKTORA RIZIKA I BARIJERA U DOBIJANJU STRUČNE PODRŠKE

MENTALNO ZDRAVLJE U SRBIJI:
DOSTUPNOST USLUGA PSIHOSOCIJALNE PODRŠKE

Psihološki profil pandemije u Srbiji

By | blog srpski, Novosti

Psihološki profil pandemije je istraživanje koje smo sprovodili od početka izbijanja epidemije u Srbiji, a pojedine nalaze smo objavljivali u našim blogovima. Celokupni izveštaj o ovom istraživanju sada je spreman za čitanje i dostupan na našem sajtu – ideja kojom…

Read More

Sećate li se korone?

By | blog srpski

Korona i generacijski jaz Iako smo svi bili u istom epidemijskom loncu, i glavni psihički oslonci, kao što su osećanja kontrole i sigurnosti, su kod svih nas bili stavljeni na probu, ti oslonci nemaju isto lice za sve ljude. Nije,…

Read More

Znanje imanje

By | blog srpski

Do pre dva meseca nismo obraćali pažnju na koronavirus. Kada su okolnosti dovele do toga da smo čuli za prvi slučaj ove bolesti, trebalo je da se, u svega par dana, uplašimo, a onda i smirimo, da nabavimo sve potrepštine,…

Read More

PANDEMIJA U SRBIJI IZ DANA U DAN: PSIHOLOŠKI PROFIL

By | blog srpski

Istraživači sa Odeljenja za psihologiju i Laboratoriju za eksperimentalnu psihologiju, u saradnji sa PIN-om psihološke aspekte pandemije u Srbiji prate još od samog početka marta. Svakog dana pitamo ljude iz cele Srbije o tome šta misle, koji dani i događaji su posebno teški, kako se osećaju, gde se informišu, šta rade, šta kupuju, oko čega brinu i da li se sećaju kako su sve to radili pre marta ove godine. Pratimo šta nam pada najteže i šta bismo voleli da znamo, kome verujemo, a kome ne. Do danas nam je odgovorilo 6121 ljudi iz cele Srbije, a podatke ćemo prikupljati dok se ne proglasi kraj pandemije. Na taj način ćemo moći da ispratimo promene u osećanjima i ponašanju ljudi, mapiramo događaje koji su nas posebno uznemirili ili umirili, i doveli do toga da promenimo ponašanje ili da se osećamo drugačije po pitanju cele situacije.

Read More